HEMOFİLİ YAZ OKULU 2014 PAMUKKALE'DE YAPILDI.

img

Geleneksel Hemofili Federasyonu Yaz Okulu bu yıl üye derneklerden Pamukkale Hemofili Derneği'nin ev sahipliğinde ve Doç. Dr. Yasemin Işık ile Prof. Dr. Kaan Kavaklı'nın eş başkanlığında Denizli - Pamukkale Colossea Hotel'de yapıldı. Pamukkale Hemofili Derneği üyelerinin üstün başarıyla organize ettiği bilimsel ve sosyal programlarla bezenmiş hemofili yaz okuluna ülkenin dört bir yanından hemofili hastası gençler ve hemofilik çocuk sahibi aileler ile ilgili sağlık personeli katıldı. Toplam hemofili hastası ve yakını katılımı sayısının 165'i bulduğu toplantıda çok sayıda deneyimli hocamız konuşmalarıyla katkıda bulundu. Pamukkale Üniversitesi'nin değerli rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı da destek oldular. Federasyona üye dernekler dışında misafir olarak Türkiye Hemofili Derneği ve yeni kurulan Bursa ve Kayseri Hemofili Dernekleri temsilcileri de aramıza katıldı. Hemofili Yaz okuluna katkıda bulunan hocalarımız; Prof. Dr. Kaan Kavaklı (İzmir), Prof. Dr. Türkiz Gürsel (Ankara), Prof. Dr. Aziz Polat (Denizli), Prof. Dr. Yurdanur Kılınç (Adana) , Prof. Dr. Can Balkan (İzmir) , Prof. Dr. Tunç Fışgın (Samsun), Prof. Dr. Bahattin Tunç (Ankara), Doç. Dr. Yasemin Işık (Denizli), Doç. Dr. Selmin Şenol (izmir), Doç. Dr. Yusuf Ziya Aral (Aydın) , Doç. Dr. Elif Kazancı (Bursa) ve Doç. Dr. Yasemin Altuner Torun (Kayseri).

Ekteki resimlerde ev sahipliğini üstün başarıyla tamamlayan Pamukkale Hemofili Derneği kurmay heyeti (Prof. Dr. Aziz Polat, Doç. Dr. Yasemin Işık ve Gülcan Oyran), Hemofili Yaz okuluna katılan 12 hematoloji hemşiremiz hep birlikte yer alıyorlar, diğer resimde ise hemşire ekibimiz hemofilik gençlere uygulamalı self-infüzyon dersi veriyor. Hemofili Yaz Okulu'nda Hemofili Eklem Konseyi uygulamasi (Prof. Dr. Can Balkan ve Uz. Dr. Elcil Kaya Biçer) ve son olarak da Pamukkale Doğal Parkı'nda Hemofili Federasyonu Genel baskanı Prof. Dr. Kaan Kavaklı görünüyor…

Pamukkale Hemofili Yaz okulu ile ilgili ayrıntılı bilgi ve çesitli resimleri Pamukkale Hemofili Derneği web sayfasından izleyebilirsiniz.