HEMOFİLİ FEDERASYONU KAPASİTE GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI TAMAMLANDI

img

Çalıştay, 8 Mart 2023 Çarşamba günü Hemofili Federasyonu bünyesindeki derneklerin yanı sıra Bursa Hemofili Derneği, Van Hemofili Derneği ve Kansere Karşı Birlik Derneği’nden değerli hocalarımız ve hasta temsilcilerinin katılımıyla İzmir’de gerçekleşti.

Sosyal İnovasyon Merkezi (SİM) Başkanı Suat ÖZÇAĞDAŞ’ın afet dönemlerinde hasta derneklerinin çalışmaları ve izlenmesi gereken yol haritası hakkındaki konuşmasının ardından Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyesi Prof Dr Tevfik DEMİR, Türkiye Diyabet Vakfı’nın 6 Şubat 2023 günü yaşanan deprem felaketi sonrasındaki yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bu konuşmaların ardından katılımcılar yaşanan afet sonrasında derneklerin çalışmaları hakkında söz aldılar.

Çalıştay’ın öğleden sonraki bölümünde ise sayın Suat ÖZÇAĞDAŞ ve SİM yetkilerinin moderatörlüğünde, ülkemizde hemofili alanındaki kazanımlarımız ve devam eden sorunların çözümleri, sivil toplum kuruluşlarının kendini geliştirebilmesi için izlenecek yollar hakkında küçük grup çalışmaları ve fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Verimli bir günün ardından misafirlerimizi evlerine uğurladık.