HEMOFİLİ FEDERASYONU İNHİBİTÖR ve GENÇLİK ÇALIŞTAYLARI TAMAMLANDI

img

6-8 Mart 2020 haftasonu Antalya da hasta ve aileleri eğitim ve bilgilendirme toplantıları başarıyla tamamlandı.

İnhibitör çalıştayına 32 hasta ve hasta yakını katıldı. Güncel ve yeni hizmete girecek ilaçlarla ilgili toplantı yapıldı. Kaan Kavaklı, Ayşegül Ünüvar, Selmin Şenol, Raziye Işım ve Rüçhan Yöney ile Buse Tufan eğitici olarak 2 ayrı salonda görev yaptı. Emicizumab kullanan İzmir ve Adanalı 2 aile diğer ailelere derslerde pratik bilgiler aktardılar. Aslankurt ve Seyrek ailelerine teşekkür ederiz.

Gençlik çalıştayında ise 11 ayrı bölgesel Hemofili Derneği üyesi 36 genç Hemofili hastası biraraya geldi. Burada hocalarımız Kazım Çapacı, ipek Tamsel, Yusuf Ziya Aral, Mehmet Can Uğur, Necati Tat, Sercan Ünal, Demet Şenol ve Şinasi Sevinç yanısıra Hazar Tırav da Görev yaptılar. Tüm hastalar FTR ve Radyoloji ekipleri tarafından eklem skorları yönünden taranarak gerekli olan egzersiz tavsiyeleri yapıldı.

Son gün geri bildirimlerde yakın zamanda İzmir’de Gen tedavisi yapılan 3 HB hastası ile Fitusuran ve Emicizumab kullanan 4 genç ve 2 çocuklu aile üyeleri görüşlerini ileterek soruları yanıtladılar. Dünya Kadınlar günü nedeniyle çiçekler dağıtıldı.

Son olarak “Hemofili Yaşam Koçu“ Mustafa Akyol sahne alarak Türk Hemofili tarihi yanısıra gençlerdeki tedavi uyumsuzluğuna da değindi. Gençleri deneyimleri konusunda aydınlattı. Tavsiyelerini paylaştı.

Tüm eğitici ve katılımcılara, acentamız D event’e ve konukseverlik yönünden çok başarılı olan Xanadu Oteli personeline teşekkür ediyoruz.

Hemofili Federasyonu