HEMOFİLİ FEDERASYONU GELENEKSEL GENÇLİK ÇALIŞTAYI TAMAMLANDI

img

14-16 Nisan 2023 tarihinde Kuşadası Pine Bay Otel'de yapılan ve başarıyla tamamlanan  5. Hemofili Federasyonu Gençlik Çalıştayı'na Türkiye'nin farklı bölgelerinden 30 genç hemofilik genç katıldı. İzmir, Aydın, Kocaeli, Antalya, Adana, İstanbul, Gaziantep, Samsun, Ankara, Bursa'dan gelen katılımcılar  deneyimli Pilates ve Yoga hocalarının desteği ve Ege-FTR ekibinin gözetiminde ilk deneyimlerini yaşadılar. Böylece temel egzersizleri evlerine gittiklerinde tekrarlamak ve daha enerjik olma şansı yakalama şansına ulaştılar.

Görev alan sağlık ekibimizin listesidir;
Ege FTR'den Prof. Dr. Kazım Çapacı, Y. Doç. Dr. Ece Çınar, Fizyoterapistler Demet Şenol ve Şinasi Sevinç, Aydın Adnan Menderes Çocuk Hematolojiden Doç. Dr. Yusuf Ziya Aral yanı sıra 19 Mayıs Üniversitesi Çocuk Hematoloji'den Prof. Dr. Canan Albayrak, Kütahya Sağlık Bilimleri Hemşirelik Fakültesi'nden Prof. Dr. Selmin Şenol ve emektar hemşiremiz Raziye Işım ve yeni arkadaşımız Zümrüt hemşiremiz ile; Deneyimli yoga ve pilates hocalarımız Bora Bilişik ve Arda Ergene'ye çok teşekkür ediyoruz.

Mustafa Akyol ve Dr. Mehmet Can Uğur ise sürekli olarak gruba destek oldular. Dr. Aslı Taşdemir ve Biyolog Buse Tufan özellikle gen tedavisi alan gençlerimizle yakından ilgilendiler. 
 
Özetle ülkemizin dört bir yanından toplantıya gelen gençlerimiz oldukça iyi durumdaydı. Aralarında gen tedavisi olanlar, farklı SC ilaç kullananlar grubun yarısını oluşturuyordu. Bu grubu yoga ve pilates ile tanıştırmak bizim için çok değerli olup ülkemizde hemofili tedavisinin ulaştığı seviyeyi gösteriyordu.
 
Çalıştay programı ve ilgili resimleri ekte bulabilirsiniz.