HEMOFİLİ FEDERASYONU BURSA HEMOFİLİ YAZ OKULU 2016 TAMAMLANDI

img

270 Hemofili hastası ve yakını, 30 hematolog, 20 hemşire ve 1 psikoloğun aktif olarak katıldığı Hemofili Federasyonu 2016 Yaz Okulu başarıyla tamamlandı. Ev sahipliğini Bursa-HETADER derneğinin yaptığı aktivite 2-5 Haziran 2016 tarihleri arasında Bursa şehir içindeki Gold Majesty otelde yapıldı.

Ev sahibemiz Dr. Elif Güler Kazancı ve ekibi yanı sıra önemli oranda destek olan Bursa Büyükşehir Belediyesine şükranlarımızı sunuyoruz.Federasyonumuza üye olan 12 bölgesel Hemofili derneği üyesi katılımcıları rekor oranda katılım miktarına imza attılar. Misafir konuşmacı olarak davet ettiğimiz Türkiye Hemofili Derneği başkanı Prof. Dr. Bülent Zülfikar’ a da yaptığı konuşması ve ziyareti nedeniyle kardeş STK olarak teşekkür ediyoruz.

Yaz Okulunda hemofili tanı ve tedavisi ile ilgili hasta ve hasta yakınlarına ders anlatan ve paylaşımda bulunan hocalarımızın listesi:

Prof. Dr. Kaan Kavaklı , Prof. Dr. Semih Aydoğdu, Prof. Dr. Can Balkan, Doç. Dr. Fahri Şahin ve Doç. Dr. Selmin Şenol (Ege Üniversitesi), Prof. Dr. Yurdanur Kılınç ve Prof. Dr. İlgen Şaşmaz (Çukurova Üniversitesi), Prof. Dr. Bülent Zülfikar, Doç. Dr. Cem Ar (İstanbul Üniversitesi), Doç. Dr. Zühre Kaya (Gazi Üniversitesi), Prof. Dr. Ali Bay (Gaziantep Üniversitesi), Doç. Dr. Yusuf Ziya Aral (Adnan Menderes Üniversitesi), Doç. Dr. Yasemin Işık (Pamukkale Üniversitesi), Prof. Dr. Canan Albayrak (19 Mayıs Üniversitesi), Doç. Dr.Yasemin Altuner Torun (Kayseri Çocuk Hastanesi), Prof. Dr.Bülent Antmen (Adana Acıbadem Üniversitesi), Prof. Dr. Tunç Fışgın (Bahçelievler Medikal Park hastanesi), Prof. Dr. Davut Albayrak (Samsun Medikal Park hastanesi), Psikolog Derya Soy (Bursa HETADER), Prof. Dr. Saadet Akarsu (Fırat Üniversitesi), Uz. Dr. Nihal Karadaş (Balıkesir Devlet Hastanesi), Hem. Rukiye Bulut (İzmir, Behçet Uz Çocuk Hst), Hem. Hanife Özcan (Türkiye Hemofili Derneği).

Ayrıca SGK’dan üst düzey katılım sağlandı. SGK Başkan Yardımcısı Dr. Orhan Koç ve SGK İlaç Eczacılık Daire başkanı Dr. Emre Ertugay oturumlara katılarak bizzat hemofili hasta ve Hasta yakınlarının sorunlarını dinlediler. SGK yetkilileri ile bizler de hemofili geri ödemesinde yaşanan güncel sorunları paylaştık. Deneyimli hemşirelerimiz bir çok hasta ve hasta yakınına damar içi infüzyon uygulamaları konusunda pratik eğitim verdiler. Bursa’daki Yaz okulundaki sosyal program da oldukça zengindi. Teleferik ile Uludağ Gezisi ile UluCami ve diğer tarihi mekanların ziyareti ile geleneksel Bursa Yemeği İskender ziyafeti katılan hemofili hastaları ve yakınlarına heyecanlı anlar yaşattı.

Bursa Yaz okulu ile ilgili resimleri albümden izleyebilirsiniz. Bizi izlemeye devam edin.

Prof. Dr. Kaan Kavaklı – Hemofili Federasyonu Genel Başkanı