HEMOFİLİ FEDERASYONU 2024 YILI GENÇLİK ÇALIŞTAYI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

img

Geleneksel Hemofili ve İnhibitör çalıştayı 1-3 Mart 2024 tarihinde İzmir Ramada Plaza otelinde başarıyla gerçekleştirildi. Toplantıya 80'i otelde kalan toplam 120 kişi katıldı. Grubun 105'i genç hemofiliklerden oluşuyordu.

Toplantıya İstanbul, Ankara, Samsun, Adana, Antalya, Gaziantep, Kayseri, Eskişehir, Aydın, Denizli, Sinop, Düzce, Sakarya ve Afyon illerinden hemofilik gençler katıldı. Grubun yarısını halen normal ve uzun etkili faktör koruma tedavisi alan hastalar (HA ve HB) oluştururken, gen tedavisi uygulanmış 30 ve halen klinik araştırmalar aracılığı ile SC ilaç kullanan 20 genç de farklı sınıflarda gerçekleştirilen çalıştay aktivitelerine katılarak deneyimli hocalarımızla konuşmak ve yeni tedaviler hakkında bilgi almak imkanı buldular.

Toplantıya Eğitici olarak destek olan ve görüşleriyle katkı yapan hocalarımıza teşekkür ediyoruz.  Canan ve Davut Albayrak, Yasemin Işık, Bülent Zülfikar, Yusuf Ziya Aral, Bülent Antmen, İlgen Şaşmaz, Defne Ay Tuncel, Vahap Okan, Tahir Atik,  Nihal Karadaş, Selmin Şenol, Mahmut Tobü, Mehmet Can Uğur, Mustafa Akyol, Başak Koç, Raziye Işım, Kazım Çapacı. Hemşirelik destek grubunda yer alan Emine Gökçe, Rüçhan Özdemir ve Seda Sevgili'ye şükranlarımızı sunuyoruz.

Toplantı ile ilgili resimlere ekteki albümden ulaşabilirsiniz. Görevli turizm acentası Claros Turizm yetkilisi Ali ve Cem beye teşekkür ediyoruz. Bize toplantı sırasında en iyi hizmeti veren İzmir Ramada Plaza oteli personeline de şükranlarımızı sunuyoruz.

KAAN KAVAKLI - HEMOFİLİ FEDERASYONU GENEL BAŞKANI