HEMOFİLİ FEDERASYONU 2018 YILI HEMOFİLİ YAZ OKULU TAMAMLANDI

img

25-28 Haziran 2018 tarihlerinde Gaziantep’te yapılan toplantıya 166'sı Hemofilili ve yakını olmak üzere toplam 200 kişi katıldı.

Ev sahipliğini Gaziantep Hemofili Derneği başkanı Prof. Dr. Vahap Okan’ın yaptığı toplantıya çok sayıda deneyimli hocamız da ders anlatarak katkı yaptılar.

Prof. Bülent Antmen ve Prof. İlgen Şaşmaz (Adana), Prof. Alphan Küpesiz (Antalya), Prof. Canan ve Davut Albayrak (Samsun), Prof. Kaan Kavaklı, Prof. Can Balkan İle Doç. Selmin Şenol ve Doç. Tahir Atik ve Uz.Dr. Mehmet Can Uğur (İzmir), Doç. Yasemin Altuner (Kayseri), Prof. Saadet Akarsu (Elazığ), Prof. Tunç Fışgın ve Uz. Dr. Süleyman Çakıroğlu (istanbul), Prof. Vahap Okan, Prof. Mehmet Yılmaz, Prof. Sinan Akbayram, Prof. Orhan Büyükbebeci ve Prof. Özlem Altındağ (Gaziantep), Prof. Mehmet Sönmez (Trabzon), Prof. Salih Aksu (Ankara), Uz Dr. Aydan Karadeniz (Mersin) aktif olarak görev aldılar. Ayrıca Türkiye Hemofili Derneği başkanı Prof. Bülent Zülfikar da misafir olup oturum başkanı olarak katkı yaptı. FTR grubunda Merve ve Necati Tat İle Demet Şenol ve Sercan Önal görev aldı. Hemşire grubunda Raziye Işın ve Rüçhan Yöney, Selmin Şenol’un başkanlığındaki ana grupta görev yaptılar.

Bu yıl yaz okulunda ilk kez sınıflara ayrılarak ayrıntılı eğitim verildi. Yeni tanı Hemofili A grubu, Hemofili B grubu, İnhibitör grubu, Adölesan grubu, Erişkinler grubu, FTR grubu İle Hemşireler Ev Tedavisi eğitimi grubu adlarını alan 7 ayrı sınıf kullanıldı.

Federasyona bağlı 12 ayrı dernekten katılım sağlandı. Sosyal programda Zeugma müzesi ve Göbeklitepe yanısıra çocukların bayıldığı Gaziantep Hayvanat bahçesi ön planda yer aldı. Gaziantep şehir merkezindeki Novotel ve İbis Otel'de yapılan toplantıda bir ana salon ve 6 ayrı ufak salon kullanıldı. Turizm acentası D Event idi.

Katılan ve görev yapan herkese hemofililer adına teşekkür ediyoruz.

Prof.Dr.Kaan Kavaklı
Hemofili Federasyonu Genel Başkanı