18. ULUSLARARASI TÜRKİYE HEMOFİLİ KONGRESİ KIBRIS'TA BAŞARIYLA TAMAMLANDI

img

Hemofili Federasyonu ve Türkiye Hemofili Derneği tarafından 19-22 Eylül 2021 tarihlerinde Yavru Vatan Kıbrıs'ta düzenlenen ve Uluslararası özellik taşıyan kongremiz sağlıkla ve başarıyla tamamlandı. İlk kez Hibrit kongre yapıldı.

12 yabancı konuğumuzdan 2’si yüzyüze ve 20’u on-line olarak katıldı. Ülkemizden görevli ve konuşmacı hocaların %60 yüzyüze ve %40 on-line katıldılar. Toplam 330 kişinin yüzyüze ve 678 kişinin de evlerinden Online katıldığını düşünürsek 1000 kişiye ulaştığımız ortadadır.

100 den fazla Hemofili takip eden doktor, 40 Hemofili hemşiresi, 15 fizyoterapist ile 6 Radyolog ve 125 Hemofili hastası ve yakını katılımı izledik. Klinik araştırma ve hemşirelik ve Kas-eklem sempozyumları İle birlikte aynı anda tam 3 salonda aktivite oldu. 

Kongre Otelimiz Limak Cyprus tüm katılımcılar tarafından çok beğenildi ve otel çalışanları Güler yüzleriyle takdir topladı. 

Sağlık bakanlığı, SGK, Kızılay ve TÜSEB yetkilileri yaptıkları konuşmalarda doktor ve Hemofili hastalarına bilgi verdiler.

Kongremiz ile ilgili çok sayıda resim sizlere çok şey anlatacak onları ekteki albümden izleyebilirsiniz.

Sağlıklı günlerde tekrar görüşmek üzere…

Prof. Dr. Kaan Kavaklı
Hemofili Federasyonu Genel Başkanı